Дмитро Черваков: «Я відкрив для себе Академію Cisco і зрозумів цінність роботи в команді однодумців»

  1. Главная
  2. Истории успеха
  3. Дмитро Черваков: «Я відкрив для себе Академію Cisco і зрозумів цінність роботи в команді однодумців»

У 2009 році учень Бучанської школи-інтернату Дмитро Черваков пройшов в Академії Cisco практичний курс «IT Essentials: PC Hardware and Software» («Основи інформаційних технологій: апаратне і програмне забезпечення ПК»). Відтоді він визначив для себе першорядний пріоритет – постійне професійне зростання, бо усвідомив, що будь-яка зупинка є кроком назад. А ще юнак твердо переконаний у тому, що адаптуватися у досить складному дорослому світі йому допомогла командна робота в Академії Cisco, де в разі необхідності тобі обов’язково допоможуть.

«У колективі однодумців в Академії Cisco я не тільки подорослішав і загартувався, але й відчув, як важливо працювати в дружній команді. Тут не можна бути роботом-автоматом, тут кожне практичне завдання спонукає розмірковувати, радитися, відкидати непотрібне, допомагати одне одному, самостійно приймати рішення і знову думати. Тепер я знаю напевно: саме в Академії Cisco я себе і знайшов».


Дмитро Черваков, студент Академії Cisco при Бучанській школі-інтернаті

 

Кілька років тому табличка «Мережна Академія Cisco» на дверях одного з кабінетів школи-інтернату для учня Дмитра Червакова не означала нічого. Але мудре слово священнослужителя Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрея Миколи Кригіна, який є керівником та інструктором Академії, а ще його особистий приклад як священика – опановувати новітні ІТ-технології – неабияк захопили юнака. З першого заняття він відчув, що навчання в Академії Cisco відрізняється від шкільного. Спілкуватися з інструкторами було напрочуд легко і невимушено, вони щиро ділилися власними труднощами у навчанні, давали слушні товариські поради. А під час практичних занять студенти щоразу переконувалися у перевагах командної роботи, де існує залізне правило: один – за всіх, і всі – за одного. Дмитро навіть не помітив, як почав дивитися на інструкторів вже іншими очима. Виявилося, що вчителі – дуже невгамовні люди, у них безліч цікавих захоплень, багатий життєвий досвід, і в них хочеться вчитися. Саме в Академії Cisco він добре засвоїв просту істину: щоб бути щасливим, треба бути комусь потрібним.

«В успішності Дмитра немає ніякого секрету. Юнак працелюбний, послідовний і не за віком серйозний, оскільки він найстарший у багатодітній сім’ї. Як узявся за справу, не зупиниться, допоки не доведе її до кінця. Про таких кажуть: справжній надійний чоловік, на нього можна покластися. А завдяки лідерським якостям тягнуться до нього хлопці, бо знають: він не злорадітиме і не відмовить у допомозі. Такі якості притаманні вже дорослій, духовно сформованій людині».

Михайло Наконечний, директор Бучанської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з поглибленим вивченням іноземних мов та предметів суспільно-гуманітарного ухилу

 

Після завершення курсу «IT Essentials: PC Hardware and Software» Дмитро вже у серпні 2011 року розпочав навчання з курсу CCNA Discovery (Cіsco Certіfіed Network Assocіate – Сертифікований Cisco спеціаліст з мереж). Вступивши до Київського національного транспортного університету, він поєднує університетські будні з навчанням в Академії Cisco: успішно закінчив другий семестр курсу CCNA Discovery і готується до проміжної індустріальної сертифікації CCENT (Cisco Certified Entry Networking Technician – Сертифікований компанією Cisco технік з мереж).

  «За своєю вдачею я – прагматик, і бачу реальні можливості навчання в Академії Cisco, – ділиться своїми думками Дмитро. – Арифметика тут дуже проста: диплом про вищу освіту я отримаю після п’яти років навчання в університеті, а в Академії Cisco вже через один-два роки навчання (цей термін залежатиме тільки від мене!) можу набути знань і практичного досвіду, а головне – отримати міжнародний сертифікат у сфері мережних технологій. Що це дає? Можливість працювати одночасно з навчанням в університеті, що особисто для мене є переконливим аргументом».

І робота знайшлася напрочуд швидко. Щоправда, спочатку була участь у тренінгу з працевлаштування, який компанія Cisco організувала в Бучі для студентів та випускників Академії Cisco: їх навчали, як правильно складати резюме і готуватися до інтерв’ю. Невдовзі Дмитро знайшов в Інтернеті вакансію інженера технічної підтримки в компанії, яка надає послуги доступу до мережі Інтернет.

«Це те, що мені потрібно, – вирішив юнак. – Я вмію здійснювати моніторинг мережі, технічну підтримку клієнтів, знаю як робити первинну діагностику аварій та готовий брати участь у їх усуненні. Тож якщо компанії терміново потрібен спеціаліст, мене мають взяти на цю посаду».

… Жоден із однокурсників із Національного транспортного університету, де навчається Дмитро, не міг збагнути, яким чином йому вдалося працевлаштуватися, не маючи відповідного досвіду роботи. «Коли я розповідаю хлопцям про захоплюючі заняття з інструкторами, складні лабораторні роботи, ретельну підготовку до тестів, про команду однодумців в ІТ-індустрії, вони лише знизують плечима, мовляв, хіба цього достатньо для роботодавця? – говорить Дмитро. – А чому не достатньо? Адже в Академії Cisco ми не зациклюємося на теорії, а постійно практикуємося із емулятором мереж, по-справжньому заходимо в мережу, вчимося її настроювати. Хіба це не практика?»

Дмитро відверто зізнається, що хоча його заробіток є підмогою родині, втім, високий рівень заробітної плати поки-що його не цікавить. Наразі важливіше перевірити на практиці знання й навички, отримані в Академії Cisco. Поряд із колегами, досвідченими ІТ-спеціалістами, Дмитро переконався в правильності обраного шляху – ніколи не зупинятися у вивченні мережних технологій і з часом зробити кар’єру. Що для цього потрібно? Тільки наполегливо підвищувати свою професійну кваліфікацію.

Повний текст читати тут.

Меню