Сьогодні – студент Академії Cisco, завтра – інструктор

Сьогодні – студент Академії Cisco, завтра – інструктор

Сьогодні – студент Академії Cisco, завтра – інструктор.

Владислав Тюнін став студентом Академії Cisco у 15 років і з успіхом пройшов практичний курс «IT Essentials: PC Hardware and Software» («Основи інформаційних технологій: апаратне і програмне забезпечення ПК»). Зараз йому 17, і він уже не уявляє свого майбутнього без Академії Cisco. Юнак вдячний інструкторам за їх копітку працю, отримані знання і практичні навички та прагне в подальшому поєднувати свою основну роботу з викладанням в Академії Cisco.

 

«Висловлюю щиру повагу і вдячність учителям шкіл, які навчають школярів курсам Академії Cisco, і палко підтримую тих, хто тільки планує це зробити. Хочу підтримати й учнів-старшокласників: якщо ви не впевнені в своїх силах – розпочніть навчання, і ви обов’язково знайдете підтримку інструкторів та студентської спільноти Академій. І тоді кожен із вас зможе подолати будь-які труднощі і займатися улюбленою справою».

Владислав Тюнін, студент Академії Cisco, гімназія № 1, м. Сімферопіль

Технікою Владислав цікавився ще змалечку. З 5-ти років будь-який прилад, що потрапляв до рук, розбирав самотужки, без інструкцій. Рано захопився інформатикою. І хоча дитинство залишилося вже позаду, бачив своє майбутнє тільки в сфері інформаційних технологій. Шкодував, щоправда, що свого часу недопрацьовував у школі і до належного рівня знань «не дотягнув». І лише в Академії Cisco Владислав отримав мотиваційний заряд, завдяки якому навчання стало для нього завданням № 1.

Практичний курс «IT Essentials: PC Hardware and Software» в Академії Cisco юнак почав опановувати паралельно з навчанням у Сімферопольському технікумі радіоелектроніки. Поєднувати навчання в технікумі з навчанням в Академії Cisco було складно. Втім, втоми він не відчував: відпочивав, ідучи з технікуму до гімназії. Пізно ввечері, коли його родина (бабуся і молодший брат) засинала, у Владислава з’являлося друге дихання: не менше двох годин він займався самопідготовкою та англійською. Маючи вдома кілька комп’ютерів, виконував лабораторні.

«Наша група складалася з 10 осіб. Кожне заняття було живим процесом. Наприклад, збирання й розбирання комп’ютера ми проводили у вигляді гри, і це сприймалося весело і легко. Пояснення нового матеріалу ніколи не закінчувалося монологом інструкторів: кожен студент висловлював свою думку, ставив запитання. На той час найскладнішим для мене було розібратися з принтерами, їхньою класифікацією, зрозуміти відмінність між лазерним і матричним принтерами. Та під час занять я швидко усунув цю прогалину».

В Академії Cisco Владиславу подобалася невимушена атмосфера, товариська підтримка і взаємодопомога, робота у згуртованій команді, де не було місця заздрощам і нездоровій конкуренції, де кожен був мотивований професійно зростати.

Олімпіада

Першим важливим іспитом на професійну зрілість для Владислава Тюніна та його одногрупника Павла Осмакова стала участь у П’ятій олімпіаді Cisco для студентів і школярів України (в категорії для школярів). Підвести інструкторів і свою Академію Cisco юнаки просто не мали права. Знову і знову перечитували окремі глави, розбирали з інструкторами складні питання і, не зважаючи на хвилювання, зібрали волю в кулак і обидва увійшли до фіналу олімпіади.

 

«Ніякі знання не можуть бути міцними, якщо вони не базуються на особистій зацікавленості. Вже два роки ми працюємо в Академії Cisco при гімназії № 1 міста Сімферополя. І ми досягли певних результатів – два роки поспіль наші вихованці займають призові місця на олімпіадах Cisco для студентів та школярів України, а випускники отримують шанс знайти роботу в сфері IT. Ми з моїм колегою Костянтином Чайкою високо цінуємо навчання, яке пройшли у С. О. Зуєва та Ю. В. Бойка на базі Центрів підготовки інструкторів Академій Cisco при Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського та при Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка. Я вважаю, що створення Академій Cisco у школах дає таку необхідну сучасній освіті практичну складову, зокрема вчителям – можливість підвищувати кваліфікацію й не відставати від розвитку інформаційних технологій, а школярам – можливість планувати наступні кроки в опануванні комп’ютерних мереж, – перспективної та високооплачуваної галузі IT».

Іван Сергєєв, інструктор Академії Cisco при гімназії № 1 міста Сімферополя

На олімпіаді з окремими теоретичними питаннями у Владислава виникли певні складнощі, декотрі були настільки хитромудрими, що доводилося докладати зусиль, щоб їх зрозуміти. Під час практичних завдань треба було відновити операційну систему, налаштувати Інтернет, встановити драйвери, офісні програми, антивірус. І призове друге місце стало заслуженою нагородою за сумлінне навчання в Академії Cisco. А ще Владислав знайшов тут нових друзів-однодумців.

Значно розширила коло його інтересів й участь у 2011 році в літньому таборі Академій Cisco «NetACadSummIT@Sevastopol». Сподобалися цікаві зустрічі, а особливо – майстер-клас з ораторського мистецтва, що проходив в амфітеатрі Херсонесу, і змагання з обжимки кабелю.

«Такі, як Владислав Тюнін, є наочним прикладом для багатьох інших молодих людей, які, можливо, і не здобули вагомих успіхів у шкільному навчанні, але прагнуть знайти відповідну прикладну галузь знань, в якій зможуть досягти професіоналізму і стати лідерами. З такими студентами викладачам університету цікаво працювати. У свою чергу, їм також доводиться підтримувати належну форму в галузі сучасних технологій. А співпраця з Cisco має ще одну важливу перевагу для університетів – можливість готувати конкурентоспроможних випускників у галузі IT-індустрії, молодих спеціалістів, що мають досвід роботи на мережному обладнанні».

Віктор Мілюков, керівник Центру підготовки інструкторів Академій Cisco при Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського

Після закінчення курсу «IT Essentials» наступним кроком студент Академії Cisco визначив для себе курс CCNA (Cisco Certified Network Associate – Сертифікований компанією Cisco спеціаліст з мереж), згодом – CCNP (Cisco Certified Network Professional – Сертифікований компанією Cisco професіонал з мереж) і навіть CCIE (Cisco Certi¬fied Internetwork Expert – Експерт з об’єднаних мереж Cisco). Курс CCNA його, як призера олімпіади, запросили пройти безкоштовно. Владислав розпочне навчання в Академії Cisco при Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського у вересні 2012 року.

«Я щиро вдячний інструкторам Академії Cisco Івану Івановичу Сергєєву і Костянтину Володимировичу Чайці за надану можливість навчатися разом із ними. Це була їхня перша група, перший досвід. І скажу без перебільшення, що свій перший екзамен наші інструктори склали на «відмінно». Саме завдяки їм я маю можливість брати участь у проектуванні ІТ-систем і заробляти гроші. Буду відвертим: коли я прийшов до Академії Cisco, у мене була не найкраща життєва ситуація, і саме Костянтин Володимирович з Іваном Івановичем врятували мене від самотності, допомогли знайти відповіді на важливі питання, а ще – повірити в себе. Я опинився у колі цікавих наполегливих молодих людей, і зараз у мене просто немає часу на поганий настрій. Своїм відповідальним підходом до роботи інструктори допомогли мені визначити головне життєве правило: якщо сказав – то зроби. Якщо ж не зробив, ти збрехав самому собі і, значить, програв».

Плани на майбутнє

Зараз Владислав всерйоз замислюється над тим, щоб віддячити Академії Cisco за своє становлення як особистості і в майбутньому навчати молодь, як нині це роблять його наставники. Свої педагогічні та інструкторські навички він спробував розвинути на заняттях в Академії Cisco, допомагаючи одногрупникам у підготовці до здачі лабораторних робіт або тестів. Юнак переконаний: чим більше буде вчителів, які постійно підвищують свою кваліфікацію і не байдужі до майбутнього учнів, тим ширші перспективи відкриватимуться перед молоддю.

«Зараз я навчаю комп’ютерній справі молодшого брата, якому незабаром виповниться 12 років, – продовжує Владислав. – Лише раз показав йому, як «обходити» мої паролі на ПК, і вже через тиждень він звів нанівець увесь мій захист. Я радію його першим успіхам і водночас відчуваю, що вмію пояснювати, слухати і відповідати на запитання. Отож у майбутньому хочу допомагати школярам і студентам знайти своє покликання та поєднуватиму основну роботу з роботою інструктора Академії Cisco».

Повний текст «студент Академії Cisco» читати тут.