Ніна Полегенька: «Два семестри в Академії Cisco – і я отримала роботу»

Ніна Полегенька: «Два семестри в Академії Cisco – і я отримала роботу»

Ніна Полегенька: «Два семестри в Академії Cisco – і я отримала роботу».

Опанувавши два семестри курсу CCNA в Академії Cisco при Центрі післядипломної освіти «Укртелекому», випускниця Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Ніна Полегенька переконалася, що теоретичні знання і практичні навички, отримані в Академії Cisco, суттєво підвищують вартість шукача роботи на ринку праці і можуть стати запорукою чудового старту кар’єри. Але для її успішного продовження не можна зупинятися на місці.

polegenka

«Ще рік тому мене, студентку 5-го курсу, неабияк лякала «перспектива» тривалого пошуку роботи після завершення навчання, адже роботодавці вимагають наявності досвіду за фахом. Коли випадково дізналася, що компанії найчастіше надають перевагу студентам Академії Cisco, вирішила пройти базовий курс з комп’ютерних мереж – CCNA (Cisco Certified Network Assosiate – Сертифікований компанією Cisco спеціаліст з мереж). І не шкодую: вже після двох з половиною місяців навчання під час свого першого інтерв’ю обійшла конкурентів-юнаків. Тепер маю роботу і планую найближчим часом продовжити навчання в Академії».

Ніна Полегенька, інженер з технічної підтримки у відділі адміністрування мережі компанії IMK (Industrial Management Consulting).

Як і більшість студенток старшокурсниць, 22-річна Ніна Полегенька гадала, що після закінчення інституту перед нею відразу відкриються нові обрії, і що їй обов’язково поталанить швидко працевлаштуватися. Та коли разом із однокурсниками вона спробувала знайти тимчасову роботу, вияви­лося, що це зовсім не так просто, як уявлялося. І Ніна серйозно замислилася над тим, що її очікує після закінчення вишу.

Мрії та сподівання необхідно було підкріпити дієвими аргументами для потенційних працедавців. Допоміг випадок – в Інтернеті Ніна натрапила на інформацію про Академію Cisco, що діє при Центрі післядипломної освіти ПАТ «Укртелеком». З цієї інформації Ніна дізналася, що в Академії Cisco можна набути навичок практичної роботи на мережному обладнанні, та пройти підготовку до міжнародної сертифікації, яку високо цінують і в Україні, і в світі. Не вагаючись, Ніна розпочала на­вчання в Академії.

 

«Навчатися було дуже цікаво, – розповідає вона. – Інструктори викладали матеріал доступно. Теорія сприймалася напрочуд легко. Однак коли почали працювати з обладнанням, виникли складнощі. Інколи була трохи пригнічена: ніби роблю все, як треба, а у мене чомусь нічого не виходить. Але зго­дом будь-яке практичне завдання я виконувала вже без особливих зусиль, хоча й не «із закритими очима».

 

Невдовзі вирішила знову шукати роботу. І цього разу пошуки були успішними. Ніна навіть не очікувала, що після розсилання резюме отримає запрошення на співбесіду відразу від чотирьох компаній.

 

«Це була моя перша в житті співбесіда, – пригадує Ніна. – Я була трохи збентежена, побачивши, скільки є претендентів на одну посаду, і — що мене непокоїло — переважну їх більшість становлять чоловіки, які вже працюють у сфері мережних технологій. Але коли під час співбесіди йшлося про протоколи моделі OSI, мережне обладнання і команди консолі, я спромоглася залишити всіх інших претендентів позаду. Не буду приховувати: як дівчині, мені дуже лестило, коли від фахівців почула, що відповідаю достойно. Вже через тиждень мене запросили на випробувальний термін, я пройшла його на «відмінно» і почала працювати повний 5-денний робочий тиждень. Часом, щоправда, шкоду­вала, що після двох семестрів в Академії Cisco змушена зробити паузу в навчанні.

 

Зараз Ніна працює інженером з технічної підтримки у відділі адміністрування мережі компанії-системного інтегратора. Коло її обов’язків широке – експлуатація обладнання канального рівня, робота з комутаторами, а також із базовими та клієнтськими станціями. Подобається їй і колектив, і робота. Є у кого повчитися, є куди й рости.

 

«Нещодавно, пропрацювавши рік, – говорить Ніна, – я отримала від керівництва нове завдання: удосконалити знання з маршрутизації та комутації, щоб якнайшвидше орієнтуватися в екстрених ситуаціях, взяти на себе більшу відповідальність і обійняти вищу посаду. І я переконана: щоб ви­конати це завдання і мати надійну перспективу подальшого кар’єрного росту, мені необхідно про­довжити навчання в Академії Cisco. Тож незабаром я планую скласти сертифікаційний екзамен CCNA і розпочати навчання за курсом CCNP (Cisco Certified Network Professional — Сертифікований компанією Cisco професіонал з мереж)».

 myronov

«Як і переважна більшість студентів вищих навчальних закладів, дівчата приходять до мережної Академії Cisco, що діє при Центрі післядипломної освіти ПАТ «Укртелеком», з прицілом на подальше працевлаштування. Вони стикаються з ситуацією, коли навчання у виші дає глибокі академічні знання, але сьогодні, крім знань, роботодавці вимагають насамперед практичних навичок. Тож переконувати чарівну половину в доцільності курсів Академії Cisco немає ніякої потреби.

Під час занять у нас немає розподілу на сильну і слабку стать. Кожна дівчина отримує доступ до лабораторного обладнання нарівні з колегами-чоловіками. І хоча наші інструктори їм допомагають, готових рішень ми нікому не даємо: примушуємо думати, спонукаємо приймати рішення самостійно.

Щоправда, часом дівчата розчаровуються, коли щось у них не відразу виходить, дехто навіть припиняє навчання. Але все одно залишаються ті, які чітко визначили для себе, чого хочуть достягти в житті, і які усвідомлюють, що кар’єру робитимуть без сторонньої допомоги. Тож і не дивно, що після курсів CCNA і CCNP наполегливих слухачів чекають успішний старт і реальна можливість рухатися вгору».

Дмитро Миронов, керівник та інструктор Академії Cisco при Центрі післядипломної освіти ПАТ «Укртелеком»

Повний текст читати тут.